Pivná turistika

17.12.2023 19:39 | adrik

Dovolenka na Malte IV.

Predošlé časti o Malte možno trochu vyzneli, že sú odporúčaním, kam nechodiť. Ďalšia časť teda bude o mieste, kam sa musíte aspoň na chvíľku zastaviť a vypnúť. A samozrejme dať si nejaké to pivo!

Pole Pole Music Club (90 Triq Bordin, L-Imsida) je maličká, niekto by povedať až ležérna alebo lenivá, ale hlavne nenápadná zašívareň vedľa obchodu s vinylmi. Okrem kávy, čajov, miestneho pečiva a muziky z asfaltov tu nájdeš chladničku, aj keď nie s lokálnym, ale na maltské pomery nevídane zásobenú.
Existens Essens Transcendens od Stigbergets Bryggeri (NEIPA, 5.9 %)
Zlatisto - oranžová mútna tekutina s bielou načechranou penou. Sladkasté, veľa tropického ovocia, ananás, liči, svieže, džúsové, tiež veľa ovsa. Horkosť mierne trpkejšia, po šupkách, ale nie nepríjemná, stredne plné telo, stredné sýtenie, hladké, krémové, svieže. Brutálne piteľná NEIPA.

Mojo od Gross / (NEIPA, 7 %)
Svetlozlatistá úplne mútna tekutina, maličká biela pena, ktorá hneď opadla. Sladšia s výrazným ananásom, kôstkové ovocie, obilninovo - ovsená linka, šťavnaté. Vyššia chmeľovo - citrusová horkosť, stredne plné telo, stredné sýtenie, hrejivosť ani nie, skôr len vykukujúci alkohol, ale ten sa dá ľahko prekonať.
Lemondayz od Magic Rock Brewing (IPA, 6%)
Zlatistá tekutina s jemným zahmlením a vysokou slonovinová penou. Rozoznať sa dajú citróny, limetka, citrónová tráva, celkom nakyslé akoby po citrodeku, prostriedkoch na riad, umelina. Brutálna horkosť po citrónovej kôre, ľahšie telo, stredné sýtenie. Taká čudná umelohmotná limonáda.

The Fabulist od Magic Rock Brewing (Hazy IPA, 6.2 %)
Zlatistá až jantárová tekutina s jemným zahmlením, hazy určite nie. Vysoká snehobiela pena. Sladšie, sladové, citrusy, ovos, na uzde mango a živica. Živično - borovicová horkosť, stredne plné telo, nižšie sýtenie, celkom hladké a piteľné.
Fell Over Summit od Magic Rock Brewing (IPA, 6.5 %)
Zlatistá tekutina s jemným zahmlením a vysokou bielou penou. Sladkasté, citrusy, kôstkové ovocie, kyselinka po pšenici, sladové, ovsené. Horkosť po šupkách z citrusov, stredne plné telo, stredné sýtenie, hladké a piteľné.

Stiggy Pop od Magic Rock Brewing / Stigbergets Bryggeri (NEIPA, 7.3 %)
Anglicko - švédska kooperačka. Zlatistá zahmlená tekutina s veľkou bielou penou. Sladké, citrusové, citróny, limetka, ovsené, ostrejšie po raži. Horkosť vyššia, ale neprekáža, bylinno - grepová, stredne plné telo, stredné sýtenie, ihličkuje až pichá, hrejivosť a alkohol zahladené. Asi najlepšia z celého kvarteta.
Záverečná časť bude o podniku, v ktorom aj zabudneš na nejaké pláže, kúpanie a spaľujúce slnko ...

#NEIPA #IPA #Stigbergets Bryggeri #Garden Brewery #Gross #Magic Rock Brewing

Dovolenka na Malte

15.10.2023 20:20 | adrik

Povedzme si to otvorene - maličký európsky ostrovný štátik Malta nikdy nemal ambíciu stať sa pivnou veľmocou. Miestni, expati aj turisti zaháňaju smäd v horúčavách, ktoré tu panujú po väčšine roka, domácimi priemyselnými ležiakmi Cisk alebo Skol, nebodaj Amber ejlom Blue Label nasýteným dusíkom, ktorý mu dosť pomáha v piteľnosti. Na ostrove sa nájde aj niekoľko maličkých remeselných pivovarov.
V prvej časti sa pozrieme na dva z nich.

#IPA #Pale Ale #Specialty Wood-Aged Beer #German Pils #American Pale Ale #Baltic Porter #The Huskie Craft Beer Company #The Brew

Dovolenka na Malte II.

04.11.2023 18:23 | adrik

Dnes to veľmi nebude o maltských pivách na Malte. Štvoricu podnikov The Hatter Irish Pub, Down the Rabbit Hole, The Mad Hatter a The Hoppy Hare Pub spája nielen rovnaký dizajn a "myšlienka", ale aj spoločný majiteľ. A samozrejme aj pivná ponuka. Ďalší večer sme na sverozápade ostrova navštívili dva z nich, ktoré sa nachádzajú celkom blízko seba.

#Weissbier #Berliner Weisse #NEIPA #Double NEIPA #Dubbel #Saison #Mela Mela #Himburgs BrauKunstKeller #AleBrowar #Brussels Beer Project #Oedipus