Pivná turistika

22.04.2020 12:52 | vlado

Spomienky na Berlín

Berlin - malé / veľké, lacné / drahé, čisté / špinavé mesto (zaintresovaní pochopia :)) Mesto ktoré navštevujem veľmi rád pre jeho bohatú ponuku koncertov, atmosfére a samozrejme aj pre pivné potulky. Cieľom tohoto výletu bol ako iná, koncert. Dnes to padlo na the KIDS, belgickí veteráni hrajúci od roku 1976.

Hneď po prílete bolo potrebné vybaviť neodkladné veci ako ubytovanie - strategicky vybrané v časti Kreutzberg, 5 min pešo od klubu, 3 min od Mustafa´s Gemuese Kebabu (vhodne aj pre vegetariánov a vegánov:)) a samozrejme v okolí nespočetne veľa pivných barov, pubov.Dolden Madel - naše prvé kroky smerovali do pivárne Dolden Madel Braugasthaus. Tento podnik je domov pre pivovar Ratsherrn z Hamburgu. Na výčape mali 20 pív, 8 domácich a zvyšok hosťovské. Ceny pomerne dosť vysoké, ale veľmi prijemný podnik.

India Pale Ale od Ratsherrn Brauerei, Hamburg: Svieža ovocná IPA so stredným telom a pomerne nízkou horkosťou. Veľmi dobre, ľahko pitelné pivo, bez technologických chýb.

Dry Stout od Brewer´s Tribute, Berlin - Čierna tekutina s krémovou penou, pomerne veľmi ľahkým telom, v chuti jemna káva, karamel, keksík, jemný náznak byliniek. Suché.

Trinkteufel - krčma v strihu košického Collossea. Extrémne hazy prostredie :), rakenrol garáž z reprákov, systém obiednávania na bare a na výčape Stone IPA.

Stone IPA od Stone brewing: Pivo uvarené v stále fungujúcom pivovare Stone, no v réžii Brewdogu. 6,9% alc., zlatá farba, borovicovo citrusová aróma, stredné telo, v chuti tóny grepu, pomaranča, citrusov, horkastý koniec. Pinta za 4 eura. Nie je o čom.

Brlo brwhouse, brewery, restaurant, bar, beergarden - jedinečný koncept mladého pivovaru (2014), postavený z 38 prepravných kontajnerov. Cieľom tohoto "projektu" bolo vytvoriť Craft beer playground v srdci Berlína. Podarilo sa.

Welcome to the Brlo Brwhouse nas víta na vstúpe a vzápätí nám oznamuje, že majú plno. Nakoľko nám počasie prialo, vybrali sme si februárové posedenie vonku. Na pípe 20 pív, svoje aj hosťovské. V ponuke taktiež ponúkajú tasting board s pivami podľa vlastného výberu. Nakoľko sme sedeli vonku, po piva sme si museli chodit k výčapu, ktorý funguje extrémne rýchlo. V prípade nejastností ti vyškolený čašník poradí, dá ochutnáť.

West Coast IPA od BRLO: Sladovo zlatá farba, trvácna pena, stredne plné telo s citrusovou a živicovou arómou, vysoká citrónovo chmeľová horkosť. Neostaneš pri jednom.

Berlin Jam od BRLO: Hustá tmavo červená tekutina, chuť a vôňa po ríbezlí, lesne ovocie a kyseline mliečnej, Ideálne pre školské desiaty.

Mama weisse od BRLO: Tiež známe ako Mango Maracuja Weisse. Svetložltá farba, jemná pena. vôňa tropického ovocia, kyslá chuť, veľmi osviežujúce. Ešte jedno!

#Ratsherrn Brauerei #Brewer's Tribute #Stone Brewing #BRLO